CHINA OOLONG SHUIXIAN ROCK TEA

CHINA OOLONG SHUIXIAN ROCK TEA

CHINA OOLONG SHUIXIAN ROCK TEA to wyjątkowa herbata turkusowa z gór Wuyi w prowincji Fujian. Ten obszar znany jest wszystkim koneserom herbaty – unikalne warunki klimatyczno-glebowe i kilkusetletnia tradycja dają w rezultacie szereg pomnikowych wręcz herbat, z najsłynniejszą (i najdroższą na świecie!) Da Hong Pao na czele.

„Shui Xian” oznacza dosłownie „Nimfę Wodną”, choć naszym zdaniem herbata ta zdecydowanie bardziej związana jest z żywiołem ziemi – wysoka mineralność czyni z niej prawdziwą skalną herbatę (yancharock tea).

Shuixian Rock Tea to herbata częściowo utleniana (w zakresie 40-60%) o dużych, zielono-brązowych liściach skręconych w kształt litery S; napar dość lekki, o pomarańczowo-różowym zabarwieniu. Zarówno w aromacie, jak i smaku pojawiają się charakterystyczne nuty skórki pieczonego chleba, ciastek, orzechów połączone z wyraźną mineralnością i słodkim, owocowym posmakiem.

Herbata ta świetnie nadaje się do wielokrotnego parzenia gorącą wodą w stylu gong fu (duża ilość liści, krótkie parzenia).

Temperatura parzenia 90/95 °C

Herbaty turkusowe możesz spsrawdzić tutaj.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code