ROOIBOS - AFRYKAŃSKI SKARB

ROOIBOS - AFRYKAŃSKI SKARB

 Prawdziwy skarb,na wyciągnięcie ręki☺ Rooibos ma mnóstwo właściwości zdrowotnych,potwierdzonych naukowo:
✅łagodzi stres i napięcie nerwowe oraz związane z nimi podwyższone ciśnienie krwi
✅wpływa korzystnie na układ krwionośny(lepsze funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego u osób regularnie pijących rooibos wynika z obecności przeciwutleniaczy, a także z hamowania aktywności enzymu konwertazy angiotensyny, który jest czynnikiem ryzyka chorób serca)
✅przeciwutleniacz aspalathin znajdujący się w naparze z rooibos ma korzystne działanie w przypadku cukrzycy typu II(wyrównuje poziom cukru we krwi, zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, poprawia wykorzystanie glukozy przez mięśnie i wpływa na wydzielanie insuliny przez trzustkę)
✅napar był tradycyjnie podawany małym dzieciom w przypadku kolek. Rooibos można też stosować u dorosłych w przypadku bólu brzucha i rozstroju żołądka. Za to działanie odpowiada przeciwzapalna kwercetyna. Ponadto ma właściwości rozkurczowe, zapobiega biegunkom i innym dolegliwościom jelitowym
✅obniża ryzyko zachorowania na nowotwory dzięki zawartości przeciwutleniaczy. Ekstrakty z tej herbatki można stosować w połączeniu z lekami w przypadku zachorowania na raka
✅jest pomocny w przypadku wysypki, egzemy, trądziku, podrażnień, suchości skóry i oparzeń słonecznych, a także odparzeń u małych dzieci. Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem i zmarszczkami. Można go stosować w postaci okładu. Korzystne właściwości rooibos zawdzięcza obecności alfa-hydroksykwasów i cynku.
✅polecany dla kobiet w ciąży oraz karmiących. Zawiera dużo żelaza oraz pomaga przy mdłościach 
Wymieniać można bez końca

Nasze rooibosy znajdziecie tutaj

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code