DARJEELING FTGFOP1 f.f. MARGARET'S HOPE 2022

Zbiór 2022

Tutaj zbierane są szczególnie wysokiej jakości chińskie krzewy herbaciane. Liście z pierwszego zbioru są jasne, zielonkawe o srebrzystych końcówkach. Świeży i lekki aromat w filiżance przenosi nas na plantację herbaty wraz ze wschodzącym słońcem.                                            

Więcej szczegółów

35,00 zł

Opis

Exquisit Exquisit

Więcej informacji

Oryginalna nazwa ogrodu, Bara Rington, została zmieniona w 1927 roku. Córka właściciela, Margaret, nie chciała opuszczać tego magicznego miejsca, dlatego obiecała, że kiedyś na pewno tam jeszcze wróci. Niestety w drodze do Anglii zachorowała na śmiertelną chorobę. Ojciec, chcąc uczcić pamięć o niej i jej miłość do ogrodu, nazwał plantację "Margaret's Hope" (" Nadzieja Małgorzaty").  Według legendy nocujący goście mogą spotkać ducha „Lady Margaret”

Tutaj zbierane są szczególnie wysokiej jakości chińskie krzewy herbaciane. Liście z pierwszego zbioru są jasne, zielonkawe o srebrzystych końcówkach. Świeży i lekki aromat w filiżance przenosi nas na plantację herbaty wraz ze wschodzącym słońcem.

North Courseong, dystrykt Darjeeling 

                                       

PARZENIE  Na standardowy kubek proponujemy jedną łyżeczkę liści. Herbatę parzymy wrzątkiem, około 3-4 minuty.

 

DARJEELINGI  SZMAPANY WSRÓD HERBAT

W północno-wschodnich Indiach, w obrębie regionu Bengal Zachodni mieści się Darjeeling ? kraina herbaciana, w skład której wchodzi ponad 87 ogrodów (plantacji) herbacianych. Liczne mgły, duża wilgotność, natężenie promieni słonecznych oraz żyzna górska gleba tworzą dla herbacianych krzewów odmiany camelia sinensis sinensis wyjątkowe warunki do wzrostu a w konsekwencji herbatę o niepowtarzalnym smaku i aromacie pełną szlachetnych nut roślinno-kwiatowych, świeżości i wytrawność charakternego muszkatelu oraz wytwornej goryczki. Wszystkie te cechy pięknie różnicują się w zależności od pory zbiorów: wiosennych, letnich i jesiennych?

Herbaty Darjeeling to także wyjątkowo pieczołowity proces produkcji: od zbiorów liści herbacianych tylko przez wykwalifikowane zbieraczki, poprzez profesjonalny standard obróbki herbaty oraz wysoki poziom dostawy do wybranych herbaciarni na świecie.

Zapraszamy do lektury na  naszym blogu.

Rady herbaciane: 

 

Liście herbaty lubią swobodnie zaparzać się w wodzie, dlatego najlepiej przygotowywać je w osobnym czajniczku. Po upływie wskazanego czasu oddzielamy liście herbaciane od naparu. Polecamy również głębokie sitka w których liście mogą spokojnie rozwijać się i wydobyć swój aromat.

W pracy, na wakacjach lub do herbaty "w kubku" idealnie nadają się wszelkiego rodzaju zaparzacze na 1-2 porcje, jak szczypce, filtry papierowe. 

W przygotowywaniu herbaty ważny jest czas jej parzenia oraz temperatura wody.

Im dłużej parzymy herbatę, tym więcej uwalnia się goryczki i koloru.

Najlepiej wypróbować różne sposoby parzenia, żeby przygotować swoją ulubioną herbatę..

 

Smacznego !

Pozycjonowanie stron Poznań