DARJEELING FTGFOP1 f.f. MAHARANI HILLS 2022

Zbiór 2022

Maharani Hills od ponad 150 lat produkuje najwyższej jakości herbaty o światowej renomie. Napar urzeka cudownie świeżym, wyraźnie kwiatowym aromatem.

Więcej szczegółów

48,00 zł

Opis

Exquisit Exquisit

Więcej informacji

Ogród Maharani Hills położony jest na wysokości ok. 2000 m i jest częścią jednego z najbardziej znanych i cenionych ogrodów regionu Darjeeling ? Margaret`s Hope. Maharani Hills od ponad 150 lat produkuje najwyższej jakości herbaty o światowej renomie. Herbata z tego ogrodu charakteryzuje się wyjątkową subtelnością i wykwintnością co widać już w dużej ilości tipsów (pączków liściowych). Napar urzeka cudownie świeżym, wyraźnie kwiatowym aromatem. Charakterystyczna muszkatelowa nuta podkreśla łagodny roślinny charakter herbaty.

 

PARZENIE  Na standardowy kubek proponujemy jedną łyżeczkę liści. Herbatę możemy zaparzyć wrzątkiem przez ok. 2-3 minuty lub spróbować parzenia chłodniejszą wodą (ok. 70-80C), zaczynając od minuty i wydłużając ten czas przy kolejnych parzeniach. Polecamy wypróbować różne sposoby i znaleźć swój ulubiony!

 

DARJEELINGI ? SZMAPANY WSRÓD HERBAT

W północno-wschodnich Indiach, w obrębie regionu Bengal Zachodni mieści się Darjeeling ? kraina herbaciana, w skład której wchodzi ponad 87 ogrodów (plantacji) herbacianych. Liczne mgły, duża wilgotność, natężenie promieni słonecznych oraz żyzna górska gleba tworzą dla herbacianych krzewów odmiany camelia sinensis sinensis wyjątkowe warunki do wzrostu a w konsekwencji herbatę o niepowtarzalnym smaku i aromacie pełną szlachetnych nut roślinno-kwiatowych, świeżości i wytrawność charakternego muszkatelu oraz wytwornej goryczki. Wszystkie te cechy pięknie różnicują się w zależności od pory zbiorów: wiosennych, letnich i jesiennych?

Herbaty Darjeeling to także wyjątkowo pieczołowity proces produkcji: od zbiorów liści herbacianych tylko przez wykwalifikowane zbieraczki, poprzez profesjonalny standard obróbki herbaty oraz wysoki poziom dostawy do wybranych herbaciarni na świecie.

Zapraszamy do lektury na  naszym blogu.

Rady herbaciane: 

 

Liście herbaty lubią swobodnie zaparzać się w wodzie, dlatego najlepiej przygotowywać je w osobnym czajniczku. Po upływie wskazanego czasu oddzielamy liście herbaciane od naparu. Polecamy również głębokie sitka w których liście mogą spokojnie rozwijać się i wydobyć swój aromat.

W pracy, na wakacjach lub do herbaty "w kubku" idealnie nadają się wszelkiego rodzaju zaparzacze na 1-2 porcje, jak szczypce, filtry papierowe. 

W przygotowywaniu herbaty ważny jest czas jej parzenia oraz temperatura wody.

Im dłużej parzymy herbatę, tym więcej uwalnia się goryczki i koloru.

Najlepiej wypróbować różne sposoby parzenia, żeby przygotować swoją ulubioną herbatę..

 

Smacznego !

Pozycjonowanie stron Poznań