JAPAN MATCHA HANA ORGANIC NOP

Wysokiej jakości sproszkowana zielona herbata z uprawy ekologicznej. Pobudza i orzeźwia umysł oraz wzmacnia ciało! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej szczegółów

30,00 zł

Więcej informacji

Nasza matcha pochodzi z Japonii, która słynie z najwyższej klasy herbat zielonych. Posiada certyfikat organiczności.  Matcha używana jest głównie do japońskiej ceremonii Chanoyu ("Droga Herbaty"). Na ceremonię składa się nie tylko parzenie herbaty, ale również podanie jej w wyjątkowej ceramice przy odpowiednim otoczeniu i atmosferze.

Matcha produkowana jest z tencha. Jest to wysokiej jakości herbata uprawiana na zacienianych plantacjach. Proces rozdrabniania herbaty na pył odbywa się
w specjalnych granitowych żarnach. 

Spożywając matchę dostarczamy do organizmu znacznie więcej składników odżywczych (aminokwasów, antyoksydantów, witamin, minerałów oraz błonnika) niż podczas picia zwykłego naparu z liści.  Matcha oddaje nam 100% swojej mocy. Ma działanie pobudzające, zmniejszające stres i niepokój, stabilizujące nastrój. Picie zielonej herbaty działa relaksująco, a przy tym pozwala na zachowanie świeżości umysłu.

Ponadto ma uniwersalne zastosowanie np. w kuchni. Może być wykorzystywana jako dodatek do ciast, lodów, słodyczy. Stosuje się ją również przy produkcji kosmetyków.

Ten niezwykły zielony puder jest zdrowiem w czystej postaci!

PARZENIE

 

Sposób przygotowania:

Tradycyjnie do przygotowania matchy używane są specjalne utensylia. Za pomocą łyżeczki chashaku odmierzamy 1/2 miarki, wsypujemy matchę do miseczki lub większej czarki i zalewamy ją 70/80ml wody o temperaturze 70C. Specjalną bambusową miotełką (chasen) intensywnie mieszamy napar do uzyskania zawiesiny z jasnozieloną pianką. 

Jeżeli nie dysponujemy chasenem możemy posłużyć się spieniaczem do mleka lub blenderem.

Przyrządzając matchę otrzymujemy piękny żywozielony napój, który należy wypić od razu.

Smacznego !

 

 

Opinie o produkcie

Brak komentarzy do tego produktu.

Write a review

JAPAN MATCHA HANA ORGANIC NOP

JAPAN MATCHA HANA ORGANIC NOP

Wysokiej jakości sproszkowana zielona herbata z uprawy ekologicznej. Pobudza i orzeźwia umysł oraz wzmacnia ciało! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane