MATE SWEET

SWEET MATE egzotyczna mieszanka owoców na bazie yerba mate

Więcej szczegółów

8,49 zł

Więcej informacji

SWEET MATE egzotyczna mieszanka owoców na bazie yerba mate

 

Składniki: mate zielona, mango, ananas, skórki cytrusów, skórki mangostanu, kwiaty słonecznika, aromat

  

YERBA MATE czyli ostrokrzew paragwajski. Roślina popularna głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia), coraz więcej uznania zyskuje również w Europie. Gotowa mate ma postać zmielonego lub pociętego suszu, składającego się z liści i/lub patyczków w zmiennych proporcjach. 

Nasza mate to klasyczna Despalada, większość stanowią pocięte listki. Dzięki temu ma łagodny smak i jest idealna dla początkujących. Ta mieszanka przypadnie do gustu miłośnikom letnich smaków i owoców egzotycznych.

 

Napój ten likwiduje zmęczenie, rozjaśnia umysł, wspomaga koncentrację i doskonale gasi pragnienie. 

 

PARZENIE    Czas: ok 6 minut | Ilość: 1 czubata łyżeczka

 

Tradycyjnie mate parzy się i pije w wydrążonej tykwie czyli calebasse, sącząc ją przez specjalną słomkę bombillę.

Liście mate wsypujemy do 3/4 objętości naczynia, zalewamy wodą w temperaturze 80C. Po odczekaniu ok minuty możemy rozkoszować się naparem. Mate możemy zalewać i pić do czasu aż straci smak.

Oczywiście mate pić można w filiżance czy kubku a parzyć w zaparzaczach. Polecamy taki sposób szczególnie osobom, które nie piły nigdy yerba mate a mają ochotę spróbować czegoś nowego, bez konieczności zakupu specjalnych utensyliów. Należy jedynie pamiętać, że liście mate są drobne i najlepsze są zaparzacze z gęstą siatką.

 

Smacznego !

Produkty powiązane

Pozycjonowanie stron Poznań