MATE SALIDA DEL SOL

MATE SALIDA DEL SOL mieszanka zielonej mate z trawą cytrynową

Więcej szczegółów

7,99 zł

Więcej informacji

MATE SALIDA DEL SOL mieszanka zielonej mate z trawą cytrynową

  

Składniki: mate zielona, trawa cytrynowa, aromat

   

YERBA MATE czyli ostrokrzew paragwajski. Roślina popularna głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia), coraz więcej uznania zyskuje również w Europie. Gotowa mate ma postać zmielonego lub pociętego suszu, składającego się z liści i/lub patyczków w zmiennych proporcjach. 

Nasza mate to klasyczna Despalada, większość stanowią pocięte listki. Dzięki temu ma łagodny smak i jest idealna dla początkujących. Dodatek trawy cytrynowej sprawia, że ta mieszanka wspaniale orzeźwia, szczególnie latem. Polecamy "zaparzenie" jej zimną wodą z lodem, tzw. tereré. Smak na pewno was zaskoczy!

 

PARZENIE    Czas: ok 6 minut | Ilość: 1 czubata łyżeczka

 

Tradycyjnie mate parzy się i pije w wydrążonej tykwie czyli calebasse, sącząc ją przez specjalną słomkę bombillę.

Liście mate wsypujemy do 3/4 objętości naczynia, zalewamy wodą w temperaturze 80C. Po odczekaniu ok minuty możemy rozkoszować się naparem. Mate możemy zalewać i pić do czasu aż straci smak.

Oczywiście mate pić można w filiżance czy kubku a parzyć w zaparzaczach. Polecamy taki sposób szczególnie osobom, które nie piły nigdy yerba mate a mają ochotę spróbować czegoś nowego, bez konieczności zakupu specjalnych utensyliów. Należy jedynie pamiętać, że liście mate są drobne i najlepsze są zaparzacze z gęstą siatką.

 

Smacznego !

Produkty powiązane

Pozycjonowanie stron Poznań