TRAWA CYTRYNOWA

TRAWA CYTRYNOWA
jest rośliną tropikalną. Świeże łodygi i liście mają cytrynowy zapach, zawierają olejek eteryczny, który obecny jest również w skórce cytryny.                          

Więcej szczegółów

6,50 zł

Więcej informacji

TRAWA CYTRYNOWA
jest rośliną tropikalną. Świeże łodygi i liście mają cytrynowy zapach, zawierają olejek eteryczny, który obecny jest również w skórce cytryny.                             

Charakteryzuje się łagodnym smakiem cytryny. Idealna jako dodatek do naparów herbacianych lub samodzielny orzeźwiający napój. Trawę cytrynową stosuje się również w kulinariach w kuchni azjatyckie i coraz częściej w Europie.

Właściwości trawy cytrynowej:

- wpływa korzystnie na trawienie

- ma właściwości moczopędne

- orzeźwia

- działa antybakteryjnie

- jest źródłem mikroelementów oraz witamin

 

  PARZENIE Czas: 8-10 minut | Ilość: 1-2 łyżeczki

 

Rady herbaciane: 

 

Nasze herbaty owocowe i ziołowe to mieszanki owoców suszonych, kandyzowanych, ziół oraz smakołyków jak wanilia, migdały czy kwiaty. Mieszanki te nie zawierają liści herbacianych dlatego przygotowanie takiej herbaty nie ma ścisłych zasad, jednak warto pamiętać, że owoce i zioła również lubią swobodnie zaparzać się w wodzie, dlatego najlepiej przygotowywać je czajniczku. Dobrze spełniają swoją funkcję również  głębokie zaparzacze, w których zioła oraz owoce mogą spokojnie rozwijać się i wydobyć swój aromat.

W pracy, na wakacjach lub do herbaty "w kubku" można stosować wszelkiego rodzaju zaparzacze na 1-2 porcje, jak szczypcekulkiłyżki..

Dla eko-amatorów proponujemy zaparzacze bambusowe, filtry bawełniane lub papierowe.

Mieszanki ziołowe zaparzamy wrzątkiem. Herbaty te mogą dłużej być zaparzane, uzyskując intensywny kolor i jeszcze bogatszy smak.

Herbaty te idealne są dla dzieci, mam i kobiet w ciąży !

 

Smacznego !

                                              

Produkty powiązane

Pozycjonowanie stron Poznań