JAPAN GENMAICHA ORGANIC

JAPAN GENMAICHA mieszanka Banchy z prażonym ryżem, który jest gotowany, a następnie suszony. Łuskane ziarna ryżu i prażona kukurydza nadają herbacie nieco pikantny smak.


Więcej szczegółów

15,99 zł

Więcej informacji

JAPAN GENMAICHA mieszanka świeżej Banchy japońskiej z prażonym ryżem, który jest gotowany, a następnie suszony. Nasza herbata jest bogata w ziarna ryżu starannie pilnowane w procesie przygotowania herbaty, by nie zostały zostały za bardzo przesuszone, zyskują oprócz smaku karmelowy kolor. Łuskane ziarna ryżu i prażona kukurydza nadają herbacie nieco pikantny smak i wyjątkowy, słodowy charakter, przypominający palone ziarna. Kolor gotowego naparu tej herbaty jest złotawo - żółty.

Herbata idealnie pasuje do posiłków, zarówno na ciepło jak i na zimno. Liście tej herbaty parzymy w wodzie o temperaturze ok 75/80°C, czas parzenia do 2 minut, pierwsze parzenie dość intensywne, drugie łagodniejsze.

Herbaty Bio to specjalnie wyselekcjonowane mieszanki herbat.
Posiadają one liczne certyfikaty bioorganiczne, uprawiane są często w specjalnych ogrodach herbacianych.

 

PARZENIE  Czas: 2-3 minuty | Ilość: 1 czubata łyżeczka

 

Rady herbaciane: 

 

Liście herbaty lubią swobodnie zaparzać się w wodzie, dlatego najlepiej przygotowywać je w osobnym czajniczku. Po upływie wskazanego czasu oddzielamy liście herbaciane od naparu. Polecamy również głębokie zaparzacze, w których liście mogą spokojnie rozwijać się i wydobyć swój aromat.

W pracy, na wakacjach lub do herbaty "w kubku" idealnie nadają się wszelkiego rodzaju zaparzacze na 1-2 porcje, jak szczypce, kulki, łyżki..

Dla eko-amatorów proponujemy zaparzacze bambusowe, filtry bawełniane lub papierowe.

W przygotowywaniu herbaty ważny jest czas jej parzenia oraz temperatura wody.

Poniżej ogólny czas parzenia naparu, który czasami jest traktowany bardzo indywidualnie.

Herbaty czarne  2-4 minut  100C

Herbaty zielone  2-3 minut  80C

Herbaty czerwone  2-4 minut 100C

Herbaty owocowe 6-10 minut  100C

Herbaty ziołowe 8-10 minut 100C

Rooibos  6-8 minut 100C

Mate ok. 6 minut 100C

Herbaty parzone krótko są pobudzające, dłużej natomiast mają działanie uspakajające. Im dłużej parzymy herbatę, tym więcej uwalnia się goryczki i koloru.

Najlepiej wypróbować różne sposoby parzenia, żeby przygotować swoją ulubioną herbatę..

 

Smacznego !

Opinie o produkcie

Brak komentarzy do tego produktu.

Write a review

JAPAN GENMAICHA ORGANIC

JAPAN GENMAICHA ORGANIC

JAPAN GENMAICHA mieszanka Banchy z prażonym ryżem, który jest gotowany, a następnie suszony. Łuskane ziarna ryżu i prażona kukurydza nadają herbacie nieco pikantny smak.