CHINA ANJI

CHINA ANJI to biała herbata pochodząca z klasycznej prowincji zielonej herbaty Zhejiang. Herbata ta w Chinach podawana jest na specjalne okazje. Wyjątkowa !

Więcej szczegółów

49,74 zł

Więcej informacji

CHINA ANJI to biała herbata pochodząca z klasycznej prowincji zielonej herbaty Zhejiang. Ogród ten znajduje się wokół Hangzhou, "stolicy herbaty" tego rozwijającego się regionu. Specjalność tej herbaty polega na przetwarzaniu zgodnie z klasyczną metodą produkcji zielonej herbaty i produkowaniu tylko na początku wiosennej uprawy w kwietniu / maju. Anji Tea w Chinach podawana jest na specjalne okazje. Niezwykle starannie przetworzone liście dają im niesamowity wygląd i kolor. Kolor naparu to  jasnożółta iście kwiatowa i aromatyczna filiżanka. 

PARZENIE  Czas: 2-3 minuy | Ilość: 1 czubata łyżeczka

 

Rady herbaciane: 

 

Liście herbaty lubią swobodnie zaparzać się w wodzie, dlatego najlepiej przygotowywać je w osobnym czajniczku. Po upływie wskazanego czasu oddzielamy liście herbaciane od naparu. Polecamy również głębokie zaparzacze, w których liście mogą spokojnie rozwijać się i wydobyć swój aromat.

W pracy, na wakacjach lub do herbaty "w kubku" idealnie nadają się wszelkiego rodzaju zaparzacze na 1-2 porcje, jak szczypcekulkiłyżki..

Dla eko-amatorów proponujemy zaparzacze bambusowe, filtry bawełniane lub papierowe.

W przygotowywaniu herbaty ważny jest czas jej parzenia oraz temperatura wody.

Poniżej ogólny czas parzenia naparu, który czasami jest traktowany bardzo indywidualnie.

Herbaty czarne  2-4 minut  100C

Herbaty zielone  2-3 minut  80C

Herbaty białe     2-3 minut  80C

Herbaty czerwone  2-4 minut 100C

Herbaty owocowe 6-10 minut  100C

Herbaty ziołowe 8-10 minut 100C

Rooibos  6-8 minut 100C

Mate ok. 6 minut 100C

Herbaty parzone krótko są pobudzające, dłużej natomiast mają działanie uspakajające. Im dłużej parzymy herbatę, tym więcej uwalnia się goryczki i koloru.

Najlepiej wypróbować różne sposoby parzenia, żeby przygotować swoją ulubioną herbatę..

 

Smacznego !

Opinie o produkcie

Brak komentarzy do tego produktu.

Write a review

CHINA ANJI

CHINA ANJI

CHINA ANJI to biała herbata pochodząca z klasycznej prowincji zielonej herbaty Zhejiang. Herbata ta w Chinach podawana jest na specjalne okazje. Wyjątkowa !